Chrypka

Lefery active cell regeneration Możliwość komentowania Chrypka została wyłączona 42
Chrypka
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Pokasływanie, drapanie w gardle i zmieniona barwa głosu to dosyć powszechne dolegliwości związane z podrażnieniem strun głosowych i zapewne każdy człowiek zetknął się w swoim życiu z takimi przypadłościami. Zwykle szybko mijają i zostają zapomniane, ale jeśli stają się uporczywe, utrudniają mówienie nie należy ich w żadnym razie lekceważyć i koniecznie należy udać się do lekarza. Skąd się bierze? Przyczyn może być kilka. Takie objawy mogą wystąpić w związku ze złymi nawykami żywieniowymi czy niewłaściwą dietą. Pokarmy kwaśne, słone, bardzo pikantne, gazowane napoje mogą drażnić struny głosowe i gardło, wskutek czego chrypka może się pojawić. Także cofająca się treść żołądkowa w wyniku zgagi drażni gardło i struny głosowe. W takim przypadku lekarz rodzinny da skierowanie do gastrologa, gdyż zaburzenia gastryczne powodują te dolegliwości.
Inną przyczyną kłopotów z głosem zwłaszcza u kobiet w okresie okołomenopauzalnym są zaburzenia hormonalne, które powodują wysychanie śluzówki w jamie ustnej, co skutkuje podobnymi objawami.
Pogrubienie głosu i nasilająca się chrypka mogą być skutkiem złego funkcjonowania tarczycy.

Inne wpisy o zdrowiu oraz medycynie:

Author

Related Articles

http://bachatalibre.pl/ - lefery acr, lefery active cell regeneration, krem lefery, lefery cosmetics, krem acr, krem lefery acr, active cell regeneration, krem lefery opinie, krem lefery active cell regeneration for night, lefery acr ceneo

Search

Back to Top