Domowe oparzenia

Lefery krem cena Możliwość komentowania Domowe oparzenia została wyłączona 44
Domowe oparzenia
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Zdarzają się na przykład w kuchni?co wtedy robić?
Wszystko zależy od rodzaju oparzenia, które dzielimy na stopnie i tak oparzenie pierwszego stopnia występuje wtedy, gdy pojawia się zaczerwienienie skóry i niewielki obrzęk, a skóra piecze. Gojenie się takiego oparzenia trwa zwykle około tygodnia.
Oparzenie drugiego stopnia występuje wtedy, gdy na skórze pojawia się pęcherz wypełniony żółtawym płynem a ból jest dosyć silny. Ten typ oparzenia zwykle goi się od 10 dni do trzech tygodni.
I trzeci stopień oparzenia polega na tym, że oparzeniu ulega skóra na całej swoje grubości: jest ona sucha, szara lub biała albo zwęglona; takie oparzenia zwykle nie bolą, gdyż uszkodzone zostały także zakończenia nerwowe.
Jeśli przydarzy się nam taki wypadek w domu to podstawową zasadą pierwszej pomocy jest schłodzenie miejsca oparzenia; najlepiej trzymać oparzone miejsce nawet pół godziny pod zimną bieżącą wodą, a następnie posmarować ranę preparatem zawierającym panthenol i zażyć tabletki przeciwbólowe, ale jeśli poparzone jest około 10 % ciała, albo mamy do czynienia z oparzeniem trzeciego stopnia konieczna jest szybka pomoc lekarska.

Inne wpisy o zdrowiu oraz medycynie:

Author

Related Articles

http://bachatalibre.pl/ - lefery acr, lefery active cell regeneration, krem lefery, lefery cosmetics, krem acr, krem lefery acr, active cell regeneration, krem lefery opinie, krem lefery active cell regeneration for night, lefery acr ceneo

Search

Back to Top