Krzywy zgryz

Krem acr Możliwość komentowania Krzywy zgryz została wyłączona 52
Krzywy zgryz
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Aby poprawić wygląd krzywo rosnących w jamie ustnej zębów czasami pomoże aparat ortodontyczny, ale czasami potrzebny jest poważniejszy zabieg.
Krzywo rosnące zęby to nie jest tylko defekt kosmetyczny, ale czasami staje się poważnym problemem medycznym. Czasami zdarza się zgryz patologiczny, gdy zęby są bardzo ściśnięte i właśnie, dlatego ulegają wykrzywieniu. W takim wypadku szczęki stykają się nie w tych punktach, w których powinny (na przykład podczas jedzenia) w wyniku, czego następuje bardzo silny nacisk, który może prowadzić do zbyt wczesnej utraty uzębienia. W takim wypadku konieczny jest zabieg chirurgiczny. W bardzo skrajnych przypadkach wykonuje się tak zwaną osteotomię z dekortykacją, czyli przecięcie a następnie rozszerzenie kości szczęki, aby zęby miały więcej miejsca i nie musiały się wykrzywiać. Zwykle na kilka miesięcy przed zabiegiem zakłada się aparat ortodontyczny, żeby zęby się poprzesuwały, aby szczęki po zabiegu idealnie zachodziły na siebie.
Nowoczesna technika medyczna pozwala w szybkim czasie po takim zabiegu dojść do pełnej sprawności.

Inne wpisy o zdrowiu oraz medycynie:

Author

Related Articles

http://bachatalibre.pl/ - lefery acr, lefery active cell regeneration, krem lefery, lefery cosmetics, krem acr, krem lefery acr, active cell regeneration, krem lefery opinie, krem lefery active cell regeneration for night, lefery acr ceneo

Search

Back to Top