Męski pęcherz

Lefery acr Możliwość komentowania Męski pęcherz została wyłączona 31
Męski pęcherz
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Pęcherz to część naszego ciała, która ma dwa główne zadania do spełnienia: po pierwsze ma gromadzić mocz a po drugie ma go wydalić na zewnątrz za naszą wolą. Gdy jednak pęcherz zaatakowany jest przez nowotwór, obie te funkcje są zagrożone, dlatego należy dbać o ten narząd i gdy pojawią się jakieś pierwsze nieprawidłowości w jego funkcjonowaniu, zgłosić się do lekarza. Jak podają statystyki w Polsce, co roku wykrywa się około 5 tysięcy przypadków raka pęcherza u mężczyzn. Większość zachorowań przypada na panów po 60. roku życia. Rozwojowi raka pęcherza sprzyja palenie papierosów oraz tak zwane czynniki środowiskowe, czyli na przykład praca w przemyśle farbiarskim , chemicznym, gumowym, transporcie czy przetwórstwie węgla.
Częste oddawanie moczu (zarówno w dzień jak i w nocy), towarzyszący tej czynności ból, parcie na pęcherz i krew w moczu powinny skłonić mężczyznę do wykonanie badań. Takie objawy niekoniecznie przesądzają o raku; mogą także występować w kamicy nerkowej, ale w żadnej z tych sytuacji nie wolno objawów lekceważyć?

Inne wpisy o zdrowiu oraz medycynie:

Author

Related Articles

http://bachatalibre.pl/ - lefery acr, lefery active cell regeneration, krem lefery, lefery cosmetics, krem acr, krem lefery acr, active cell regeneration, krem lefery opinie, krem lefery active cell regeneration for night, lefery acr ceneo

Search

Back to Top