Sezonowa depresja

Lefery acr Możliwość komentowania Sezonowa depresja została wyłączona 38
Sezonowa depresja
1 vote, 5.00 avg. rating (90% score)

ortodonta (2)Badania wykazują, że około 10 % populacji ludzkiej w Europie zmaga się, co roku z przygnębieniem, które nie ma swojego wytłumaczenia problemami dnia codziennego. Sezonowe zaburzenia afektywne, jak naukowo nazywa się ta dolegliwość, spowodowane są niedoborem światła słonecznego (a więc występują wtedy, gdy dzień jest krótki). W ciemności organizm ludzki wytwarza melatoninę, hormon, który gdy jest go za dużo powoduje apatię i ospałość, a wraz z nimi pojawia się także rozdrażnienie, brak koncentracji, chroniczne zmęczenie mięśni bóle. Z sezonową depresją trzeba walczyć! Bardzo skuteczna jest aktywność fizyczna (tylko trzeba zebrać odpowiednią ilość sił i chęci, aby wybrać się na codzienny spacer czy przejażdżkę rowerem).
Bardzo skuteczna w zwalczaniu tej dolegliwości jest tak zwana fototerapia, czyli poddawanie się naświetlaniu w specjalnych gabinetach do tego przeznaczonych.
Warto także docenić moc ziół stosowanych już przez nasze babcie: dziurawiec zwyczajny, na przykład, reguluje w organizmie poziom serotoniny, czyli hormonu szczęścia, co potwierdzone jest przez badania naukowe. Można go zażywać zarówno w postaci tabletek jak i robić sobie tradycyjny napar?
Odpowiednia dieta bogata w ryby morskie, gorzką czekoladę i brazylijskie orzechy także wpłynie korzystnie na nasze samopoczucie?

Inne wpisy o zdrowiu oraz medycynie:

Author

Related Articles

http://bachatalibre.pl/ - lefery acr, lefery active cell regeneration, krem lefery, lefery cosmetics, krem acr, krem lefery acr, active cell regeneration, krem lefery opinie, krem lefery active cell regeneration for night, lefery acr ceneo

Search

Back to Top