Skóra atopowa

Lefery krem cena Możliwość komentowania Skóra atopowa została wyłączona 43
Skóra atopowa
1 vote, 5.00 avg. rating (90% score)

zdrowie (15)Coraz więcej ludzi cierpi z powodu atopowego zapalenia skóry (w skrócie AZS), a dzisiejsza medycyna w dalszym ciągu nie potrafi sobie poradzić z tymi dolegliwościami. Wiadomo, że jest to forma alergii, czyli nieprawidłowej reakcji organizmu na zwykłe i nieszkodliwe czynniki z otoczenia człowieka jak na przykład roztocza kurzu domowego czy jakiś składnik w pożywieniu. Mimo, że wciąż trwają badania nad przyczynami takiego stanu rzeczy, naukowcy nie potrafią wyjaśnić mechanizmów, które zaburzają system immunologiczny.
Na atopowe zapalenie skóry mogą wskazywać następujące, powtarzające się objawy: uporczywie nawracające i bardzo swędzące wykwity na skórze, zwłaszcza w zgięciach łokci, kolan) oraz skóra bardzo sucha.
Leczenie AZS polega przede wszystkim na odpowiedniej pielęgnacji skóry, leczeniu objawowym miejsc szczególnie podatnych na zmiany, a także przyjmowaniu leków antyhistaminiowych, które łagodzą bardzo dokuczliwe swędzenia skóry. Zalecane jest także unikanie stresów, które nasilają się objawy choroby i prowadzenie racjonalnego trybu życia.

Inne wpisy o zdrowiu oraz medycynie:

Author

Related Articles

http://bachatalibre.pl/ - lefery acr, lefery active cell regeneration, krem lefery, lefery cosmetics, krem acr, krem lefery acr, active cell regeneration, krem lefery opinie, krem lefery active cell regeneration for night, lefery acr ceneo

Search

Back to Top